Aktualności

Wyzwania w międzynarodowym biznesie

Warsztaty HR 6 12 v2

Wyzwania w międzynarodowym biznesie –
inteligencja międzykulturowa jako niezbędny kapitał organizacji

Zapraszamy na kolejne warsztaty Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing – grupy tematycznej HR, które odbędą się w dniu 6 grudnia 2018 roku w Galerii StrefArt, ul. Fabryczna 2 w Tychach.

Świat stanął przed nami otworem. Zglobalizowano nas prawie z dnia na dzień. Błyskawicznie przejmujemy popkulturowe zwyczaje z innych (głównie zachodnich) krajów, uczymy się nowych smaków, mówimy biegle kilkoma językami, powoli pozbywamy się kompleksów, stajemy się partnerami w negocjacjach z międzynarodowych. Wydaje się nam, że różnice kulturowe przestają istnieć, bo nie widzimy ich gołym okiem. Deprecjonujemy ich znaczenie i ponosimy tego konsekwencje. Rzadko potrafimy wykorzystać ich potencjał na naszą korzyść. A inteligencja międzykulturowa to niezbędny kapitał i dzisiaj już podstawa w globalnym biznesie.

Podczas warsztatów pokażemy:
• Jakie są największe wyzwania w biznesie międzynarodowym z punktu widzenia budowania relacji i na co warto zwrócić uwagę, przy współpracy w kontekście międzynarodowym:
• Dlaczego częstokroć błędnie interpretujemy deklaracje partnerów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Chin?
• W jaki sposób budować długotrwałe relacje w kulturach śródziemnomorskich a jak z partnerami ze Stanów Zjednoczonych czy z Niemiec?
• Jak zarządzać zespołami, w których każdy ma swój inny "kulturowy system operacyjny"?
• Jak rozwinąć swoją inteligencję międzykulturową i wytrenować w sobie kompetencje niezbędne w międzynarodowym biznesie?
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wymienić swoje doświadczania i podyskutować z ekspertką inteligencji międzykulturowej, zarządzania różnorodnością oraz globalnego przywództwa Panną Anną Zelno zajmującą się od 14 lat treningiem kompetencji międzykulturowej w międzynarodowych korporacjach, administracji publicznej oraz na uniwersytetach i szkołach biznesu w Polsce i Hiszpanii.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę przesyłać na adres e-mail: hr@silesia-automotive.pl do dnia 5 grudnia 2018 roku. Warsztaty przeznaczone są dla członków klastra SA&AM. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. W razie pytań, proszę o kontakt z Renatą Wowrą, tel: 516 976 337