Aktualności

Wizyta Klastra PoolNet

Przez dwa dni Klaster SA&AM gościł przedstawicieli Portugalskiego Klastra PoolNet. Klaster PoolNet, zlokalizawany w Marinha Grande, zrzesza prawie 100 podmiotów głównie producentów form i narzędzi dla przemysłu motoryzacyjnego, ale również centra badawczo-rozwojowe i uniwersytety.

Wielu motoryzacyjnych producentów komponentów , członków Klastra SA&AM, korzysta z narzędzi wyprodukowanych przez firmy zrzeszone w Klastrze PoolNet dlatego rozwój współpracy pomiędzy oboma inicjatywami przyniesie korzyści dla obu stron.

W grudniu 2018 roku oba klastry podpisały umowę współpracy a ubiegłotygodniowa wizyta przedstawicieli PoolNet w Polsce była pierwszym krokiem w rozwoju relacji pomiędzy klastrami i zrzeszonymi w obu klastrowych inicjatywach firmami.

Z okazji wizyty przedstawicieli PoolNet, Klaster SA&AM zorganizował warsztaty grupy tematycznej ds. Technologii Wtrysku Tworzyw Sztucznych „Trendy i wyzwania związane z formami i narzędziami dla procesów produkcji komponentów z tworzyw sztucznych w motoryzacji”.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Klastra PoolNet, Portugalskiego Centrum Technologicznego CENTIMFE oraz producenci komponentów i narzędzi dla przemysłu motoryzacyjnego zrzeszeni w Klastrze SA&AM.
Spotkanie było okazją do zapoznania się z trendami w zakresie toolingu i z kompetencjami narzędziowni oraz wymiany doświadczeń a także prezentacji potencjału Klastra SA&AM i wskazało wiele płaszczyzn do dalszej współpracy, która mamy nadzieję będzie się sukcesywnie rozwijała.

Dziękujemy firmie Plastic Omnium za możliwość zwiedzenia z naszymi gośćmi zakładu produkcyjnego Gliwicach, gdzie produkowane są elementy plastikowe (zderzaki samochodowe) między innymi przy wykorzystaniu form i narzędzi portugalskich producentów.

IMG_8411

 

IMG_8412