wydarzenia

Spotkanie informacyjne INNOMOTO 28.02.2018

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym Programu Sektorowego INNOMOTO, które odbędzie się w dniach 27-28.02.2018 r. w Hotelu Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu, ul. Mrzygłodzka 273. 27.02.2018 20:00 – 24:00 Wspólna kolacja...

czytaj więcej >>

Spotkanie Grupy ds. Badań i Rozwoju w Motoryzacji 27.02.2018

Zapraszamy do udziału w spotkaniu Grupy ds. Badań i Rozwoju w Motoryzacji w ramach klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2018 roku w Galerii StrefArt w Tychach, ul. Fabryczna 2.   Spotkanie organizowane jest w związku z...

czytaj więcej >>

członkowie klastra

kontakt

Biuro Klastra przy KSSE SA
Łukasz Górecki
tel: + 48 32 251 07 36
e-mail: lgorecki@silesia-automotive.pl

HR i rynek pracy

Dni Kariery, Wizyty w szkołach 08.06.2016

Przedstawiciele firmy Landster w kwietniu w ramach Dni Kariery spotkali się z uczniami ostatnich klas szkół średnich kształcących się na kierunkach technicznych oraz zawodowych. Firma Landster od lat promuje przedsiębiorczość na terenie Śląska, oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy  i pracodawców.  Celem spotkań było przedstawienie młodzieży  możliwości odbycia staży w firmach z branży Automotive działających na Śląsku, co w rezultacie może procentować możliwością  pracy i rozwojem zawodowym. Podczas spotkań był również prezentowany program „Talenty Inżynierskie Sieci K2”, który jest skierowany do  młodych ludzi, kończących naukę w szkołach średnich i jest realizowany na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej we współpracy z Klastrem Silesia Automotive & Advanced Manafacturing.
W ramach akcji przedstawiciele firmy Landster spotkali się z uczniami w Bieruniu, Lędzinach, Jastrzębiu Zdroju, Pszczynie, Żorach, Rybniku, Bytomiu, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej oraz w miastach Podbeskidzia tj. Bielsku-Białej, Cieszynie, Ustroniu i Żywcu.
W spotkaniach uczestniczyło około 500 uczniów, a już niebawem przyszłych absolwentów i niewykluczone, że przyszłych stażystów, czemu miała służyć wypełniana przez młodzież ankieta.
Ankiety, które były wypełniane przez uczniów podczas wizyt, stanowią podstawę do przeprowadzenia badania losów absolwentów, nad którym obecnie pracuje Dział Badań i Analiz firmy Landster.
Już w  czerwcu firma Landster planuje kolejne wizyty w szkołach tym razem będą to spotkania
z uczniami klas III Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcących się na kierunkach produkcyjnych.
Inicjowana przez firmę Landster  kampania ma również na celu zainteresowanie szerszego środowiska stworzeniem cyklicznej akcji, kierowanej do ludzi młodych, zastanawiających się nad wyborem dalszej edukacji i zawodu. Chcemy zachęcać absolwentów szkół średnich i zawodowych do wybierania Śląska jako miejsca ich dalszego rozwoju, pracy i życia.