Oferta klastra

EACN - faza wdrożeniowa

W kwietniu rozpoczeliśmy fazę wdrożeniową Projektu EACN.

Dotychczas, w ramach fazy wdrożeniowej, miały miejsce następujące wydarzenia:

  • 18 czerwca 2019

2019 06 18_ SA&AM photo 2

18 czerwca spotkaliśmy się z przedsiębiorcami sektora motoryzacyjnego na warsztatach w tematyce "Wirtualizacji procesów planowania".

Celem warsztatów była prezencja propozycji projektów dotyczących wirtualizacji procesów planowania, zgłoszonych przez MŚP sektora motoryzacyjnego zaangażowanych w projekt EACN. Warsztaty odbyły się równolegle w pięciu krajach zrzeszonych w partnerstwie EACN.

 

 

  • 2 lipca 2019

02.07.2019 EACN

2 lipca 2019 odbył się warsztat EACN o tematyce „Elastyczność procesów produkcji”.

Warsztat rozpoczął się prezentacją eksperta, która miała na celu zapoznanie firm z technologiami i rozwiązaniami wpływającymi na elastyczności procesów produkcji. Następnie zaprezentowano i omówiono propozycję projektów dotyczących elastyczności procesów produkcji, zgłoszonych przez MŚP sektora motoryzacyjnego zaangażowanych w projekt EACN.

Poza Klastrem SA&AM, w warsztacie brały udział klastry motoryzacyjne z Francji, Hiszpani, Serbii i Bułgarii, zrzeszone w partnerstwie EACN na rzecz wspólnych inwestycji w modernizację przemysłową.

 

 

 

  •  11 lipca 2019

2019 07 11 _ SAAM workshop

Kolejne warsztaty Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing w projekcie EACN- Europejska sieć klastrów motoryzacyjnych na rzecz wspólnych inwestycji w modernizację przemysłową, za nami.


Tematem dzisiejszych warsztatów był "Robotics & Artificial Intelligence - Autonomiczne roboty i sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych”. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z przykładami dobrych praktyk zastosowania rozwiązań Przemyslu 4.0 w firmach sektora motoryzacyjnego w Europie.

Warsztaty odbyły się równolegle w pięciu krajach. których klastry motoryzacyjne uczestniczą w projekcie: Polsce (SA&AM), Hiszpanii (Fundacion Cluster de Empresas de Automocion de Galicia), Francji (Pole Vehicule du Futur), Serbii (Automobilski Klaster Srbije) i Bułgarii (Automotive Cluster Bulgaria).