wydarzenia

Spotkanie Grupy ds. Technologii Wtrysku Tworzyw Sztucznych 26.01.2018

Zapraszamy na początku tego nowego roku do udziału w spotkaniu Grupy ds. Technologii Wtrysku Tworzyw Sztucznych w ramach klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, które odbędzie w dniu 26 stycznia 2018 roku w Sali Rady Wydziału, Wydziału Mechaniczny Technologiczny...

czytaj więcej >>

Klaster SA&AM podsumował rok 2017 29.12.2017

Klaster SA&AM rozpoczyna 9 rok funkcjonowania - koniec roku to dobry moment na krótkie podsumowanie działalności klastra SA&AM z ostatnich kilkunastu miesięcy. Członkami klastra są dzisiaj 74 firmy (w tym 34 firmy małe i średnie) oraz 9 jednostek naukowych. W tym roku...

czytaj więcej >>

członkowie klastra

kontakt

Biuro Klastra przy KSSE SA
Łukasz Górecki
tel: + 48 32 251 07 36
e-mail: lgorecki@silesia-automotive.pl

Dostawcy

W ramach klastra stwarzamy możliwość nawiązywania nowych relacji biznesowych między dostawcami usług specjalistycznych a członkami klastra.

Podczas spotkań Business 2 Business członkowie klastra spotykają się z potencjalnymi dostawcami, którzy wcześniej zostali zidentyfikowani przez biuro klastra na podstawie zgłoszonych przez członków potrzeb. Dzięki temu członkowie klastra mogą zoptymalizować łańcuchy dostaw i zaangażować kompetencje lokalnych specjalistów w swoich projektach. 

Dostawcy usług specjalistycznych, którzy przekazują profil swoich usług drogą elektroniczną do biura klastra, po rozpatrzeniu i rozmowie, mogą zostać uwzględnieni w bazie dostawców.

Kategorie / Inżynieria powierzchni (warstwy i powłoki)

Lista firm

Micro-Arc S.C.

Branża: auomotive
Kraj pochodzenia: Polska
Internet:

więcej

św. Marka 9 lok. 11
44-100 Gliwice
województwo śląskie

telefon: 603 849 324
mail: tom-wr@o2.pl

Firma jako jedyna w Polsce zajmuje się procesem mikroplazmowego utleniania (PEO, MAO). Metoda utleniania mikroplazmowego została opracowana już w połowie ubiegłego wieku, ale większe zainteresowanie zyskała w latach osiemdziesiątych. Na początku zastosowanie znalazła w przemyśle lotniczym, gdzie używana jest do pokrywania lekkich stopów magnezu. Dzisiaj jest jednym z zalecanych procesów elektrochemicznej obróbki powierzchni ze względu na niestosowanie toksycznych związków czy stężonych kwasów. Dzięki wytworzeniu warstwy konwersyjnej uzyskuje się bardzo szczelne, doskonale przyczepne do podłoża i odporne korozyjnie powłoki. Warstwa staje się integralną częścią materiału bazowego i wykazuje właściwości dielektryczne. Magnez, aluminium, tytan i ich stopy to materiały, które można pokrywać metodą PEO. Podczas przyrostu powłoki 50% materiału warstwy tworzy się z elektrolitu, a kolejne 50% z materiału podłoża. Uzyskane powierzchnie są porowate, dzięki temu idealnie nadają się do dalszej obróbki malarskiej. Po metodzie utleniania jarzeniowego powłokę można uszczelnić chemicznie, co nadaje jej jeszcze lepsze właściwości fizykochemiczne.

MRO Sp. z o.o.

Branża: automotive
Kraj pochodzenia: Polska
Internet: www.mro-ur.pl

więcej

Płaska 27
43-502 Czechowice-Dziedzice
województwo śląskie

telefon: +48327186233
mail: biuro@mro-ur.pl

Firma MRO Sp. z o.o. świadczy usługi w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku w zakresie konsolidacji zakupów w obszarach zarządzania łańcuchem dostaw w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Proces ten realizujemy poprzez odpowiednia politykę współpracy, od dostawcy, po finalnego klienta. Skutecznie identyfikujemy potrzeby naszych klientów, które są podstawą do dalszych działań mających na celu właściwe analizowanie dostawców pod kątem elastyczności i jakości produkcji, przy jednoczesnych zachowaniu terminowości dostaw zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami odbiorców naszych usług. W ofercie firmy m.in.: narzędzia ręczne, skrawające, pneumatyka i hydraulika siłowa, łożyska, uszczelnienia, narzędzia i materiały ścierne, elementy złączne, technika napędowa, liniowa, galwaniczna, sprężyny, chemia przemysłowa. MRO to doświadczenie, innowacyjne i odpowiedzialne podejście do realizowanych zadań. To Twój wiarygodny i niezawodny Partner w biznesie!

Nitrid Sp. z o.o.,

Branża: auomotive
Kraj pochodzenia:
Internet: http://nitrid.eu

więcej

Traugutta 8
05-091 Ząbki
województwo mazowieckie

telefon: 22 781 47 02
mail: info@nitrid.eu

Firma jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Henze BNP AG. Niemiecki partner ma ponad 23 lata doświadczenia w produkcji heksagonalnego azotku boru i jest wiodącym specjalistą w tej branży na światową skalę. Firma rozwija się dynamicznie i od 2014 roku ma nowy obiekt produkcyjny o powierzchni 2500 m2. Dzięki działowi R&D wraz z zaawansowanym technologicznie laboratorium i specjalistom, powstają innowacyjne produkty do coraz większego wachlarza zastosowań przemysłowych. Wszystkie proszki, zawiesiny, spraye, dyspersje i precyzyjnie wykonane spieki ceramiczne, są wyprodukowane z azotku boru i zwykle używane jako smary, środki antyadhezyjne, powłoki rozdzielające, wypełniacze, jak również komponenty do zastosowań w wysokiej temperaturze. Nitrid oferuje między innymi powłoki wykonane z wykorzystaniem azotku boru. Nazwa handlowa tych powłok to HeBoCoat i łączy ona szereg produktów płynnych azotku boru, które są używane jako powłoki w zastosowaniach wysokotemperaturowych. Produkty te odznaczają się łatwością i bezpieczeństwem użytkowania, optymalnym tworzeniem powłoki oraz bardzo dobrą adhezją powierzchniową. Proszki Azotku Boru używane do produktów są dostosowywane do wymagań konkretnych aplikacji, ponieważ doświadczenia wykazały, że krystaliczność proszku Azotku Boru, spoiwa i środki dyspergujące, które stosuje się, jak również zawartość substancji stałych ma wpływ na ostateczne właściwości produktu, dzięki czemu uzyskuje się pożądaną wydajność.

Pokrymet

Branża: motoryzacyjna
Kraj pochodzenia: Polska
Internet: www.pokrymet.pl

więcej

Świerkowa 27
41-400 Mysłowice
województwo śląskie

telefon: + 48 32 222 35 29, +48 502 032 512
mail: pokrymet@naostrada.pl

Specjalizujemy się w zabezpieczaniu metalowych komponentów samochodowych, drobnych elementów metalowych dla konstrukcji budowlanych oraz artykułów gospodarstwa domowego. Realizujemy zarówno jednostkowe jak i seryjne zamówienia. Zabezpieczania antykorozyjne metali oraz ich stopów wykonywane są przez firmę pokrymet poprzez nakładanie powłok poliamidowych. Proces ten odbywa się metodą fluidyzacji z wykorzystaniem tworzywa vestosint produkcji niemieckiej oraz rilsan produkcji francuskiej. Zapewniamy najwyższą jakość usług oraz krótkie terminy realizacji.

Safety First Sp. z o.o.

Branża: HANDEL
Kraj pochodzenia: POLSKA
Internet: http://www.safety1st.pl

więcej

LEGIONÓW 92C
43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE
województwo śląskie

telefon: +48 32 2151468
mail: biuro@safety1st.pl