wydarzenia

Zaproszenie na Międzynarodowe Targi Obrabiarek 13.07.2018

Zaproszenie na Międzynarodowe Targi Obrabiarek do Obróbki Plastycznej, Obróbki Skrawaniem Metali, Robotów, Automatyki i Technologii Przyrostowych. Biuro ICE – Sekcja Promocji Ambasady Włoch w Warszawie wspólnie z branżowym Stowarzyszeniem Producentów Obrabiarek,...

czytaj więcej >>

Spotkanie Biznesowe przy śniadaniu 28.06.2018

Zmiany w motoryzacji: limity emisji CO2 i Additive Manufacturing Hotel Holiday Inn, Aleja Róż 1A, 41-300 Dąbrowa Górnicza 28.06.2018r. godzina 8.00 Klaster SA&AM i UM Dąbrowa Górnicza zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w dniu 28 czerwca 2018 roku w Hotelu...

czytaj więcej >>

członkowie klastra

kontakt

Biuro Klastra przy KSSE SA
Łukasz Górecki
tel: + 48 32 251 07 36
e-mail: lgorecki@silesia-automotive.pl

Dostawcy

W ramach klastra stwarzamy możliwość nawiązywania nowych relacji biznesowych między dostawcami usług specjalistycznych a członkami klastra.

Podczas spotkań Business 2 Business członkowie klastra spotykają się z potencjalnymi dostawcami, którzy wcześniej zostali zidentyfikowani przez biuro klastra na podstawie zgłoszonych przez członków potrzeb. Dzięki temu członkowie klastra mogą zoptymalizować łańcuchy dostaw i zaangażować kompetencje lokalnych specjalistów w swoich projektach. 

Dostawcy usług specjalistycznych, którzy przekazują profil swoich usług drogą elektroniczną do biura klastra, po rozpatrzeniu i rozmowie, mogą zostać uwzględnieni w bazie dostawców.

Kategorie / Certyfikacja, atestacja, badania

Lista firm

British Standards Institution

Branża: automotive
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Internet: http://www.bsigroup.com/pl-PL/

więcej

Królewska 16
00-103 Warszawa
województwo mazowieckie

telefon: + 48 22 330 61 80
mail: infopoland@bsigroup.com

BSI to instytucja ściśle związana ze standardami oraz ich stosowaniem. Wspiera organizacje na całym świecie w tym. Klientami firmy są zarówno światowe marki, jak i małe, lokalne firmy w 172 krajach na całym świecie. Firma BSI Group rozpoczęła działalność w Polsce 1 stycznia 1999 roku jako BSI Management Systems Polska Sp. z o.o. , a od 11 stycznia 2011 roku działa jako BSI Group Polska Sp. z o. o. Przez ponad 17 lat działalności zyskała na rynku polskim grono zaufanych klientów - w szkoleniach uczestniczyło ponad 30 000 osób. Symbol certyfikacji BSI jest uznanym także w Polsce symbolem wiarygodności - firma ma ponad 800 klientów i wystawiła ponad 2500 certyfikatów. Bsi Group Polska Obsługuje nie tylko Polskę, ale również Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Estonię, Bułgarię i Rumunię.

Centrum Badań i Certyfikacji (CBC) Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG

Branża: motoryzacyjna
Kraj pochodzenia: Polska
Internet: www.cbc.ibemag.pl

więcej

Leopolda 31
40-189 Katowice
województwo śląskie

telefon: +48 32 2007 512
mail: cbc@ibemag.pl

Centrum Badań i Certyfikacji (CBC) jest wyodrębnioną w strukturze Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG komórką organizacyjną zajmującą się badaniami laboratoryjnymi, certyfikacją i opiniowaniem wyrobów oraz wzorcowaniem przyrządów pomiarowych. Współpracuje z producentami z branży kolejowej, Automotive, informatycznej, wojskowej, górniczej, energetycznej, medycznej, telekomunikacyjnej oraz innych. CBC posiadające akredytacje PCA (AB 261, AP 051, AC 053), oferuje nowoczesne wyposażenie i doświadczoną kadrę oraz zapewnia wysoką jakość, poufność i bezstronność na każdym etapie realizowanych prac. Oferta Centrum Badań i Certyfikacji obejmuje: • badania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), środowiskowe, elektryczne, IP, gazometryczne oraz badania jakości węgla, • opracowywanie opinii atestacyjnych i technicznych, • wydawanie certyfikatów zgodności, • badania inżynierskie/konstruktorskie na etapie powstawania wyrobu/prototypu, • pomiary EMC „in situ”. Bogate zaplecze laboratoryjne Centrum Badań i Certyfikacji obejmuje: • Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej (EMC), • Laboratorium Badań Maszyn i Urządzeń Elektrycznych, • Laboratorium Badań Kabli i Badań Środowiskowych, • Laboratorium Badań Urządzeń Gazometrycznych (obejmujące również badania iskrobezpieczeństwa oraz analizy chemiczne paliw stałych), • Laboratorium Wzorcujące (w zakresie m.cz. i w.cz.).

Dekra Polska

Branża:
Kraj pochodzenia:
Internet: www.dekra.pl

więcej

Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa
województwo mazowieckie

telefon: +48 22 577 36 00
mail: tomasz.kilka@dekra.com

DEKRA w Polsce, z centralą we Wrocławiu, oddziałami w Warszawie i Krakowie oraz regionalnymi biurami handlowymi, tworzy zespół 250 specjalistów. Obecna na rynku od 2001 r. jest bezstronną i niezależną w decyzjach jednostką certyfikacyjną zajmującą czołową pozycję na polskim rynku certyfikacji. Kompleksowo wspiera rozwój organizacji poprzez certyfikację systemów zarządzania i wyrobów oraz komponentów, a także certyfikację osób. Realizuje zaawansowane usługi eksperckie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem procesu i zabezpieczeń przeciwwybuchowych; specjalistyczne badania materiałów i urządzeń ciśnieniowych; inspekcje i ekspertyzy statycznych systemów składowania; certyfikację łańcucha dostaw oraz Zakładowej Kontroli Produkcji. Swoje doświadczenie w przeprowadzaniu auditów, ocenie i potwierdzaniu zgodności DEKRA Certification wykorzystuje także w ofercie badań typu "Mystery Shopping" pod marką SmartCheck, kierowanej do sieci handlowych i usługowych.

Lean Partner

Branża: Doradztwo w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych
Kraj pochodzenia: Polska
Internet: https://www.leanpartner.pl/

więcej

Ligocka 103
40-823 Katowice
województwo śląskie

telefon: 781762201
mail: michal.tarasiewicz@leanpartner.pl

Lean Partner jest firmą konsultingową specjalizującą się w doradztwie strategicznym i operacyjnym. Zawodowo od 2003 roku, wykorzystując LEAN, optymalizujemy procesy i pomagamy we wdrożeniach kultury Kaizen czyli Kultury samodoskonalącej się Organizacji. Naszym głównym celem jest stałe i racjonalne podnoszenie wydajności przedsiębiorstwa, przy zachowaniu wymagań Klienta i satysfakcji Pracowników. Prowadzimy projekty i wdrażamy rozwiązania w firmach o różnej wielkości i przekroju działalności. Nasi konsultanci są doświadczonymi praktykami, którzy w przeszłości skutecznie budowali firmy i zarządzali dużymi organizacjami.

Ośrodek Badań Atestacji i Certyfikacji OBAC Sp. z o.o.

Branża: automotive
Kraj pochodzenia: Polska
Internet: http://www.obac.com.pl

więcej

Toruńska 27
44-100 Gliwice
województwo śląskie

telefon: 32 237 84 40
mail: biuro@obac.com.pl

Ośrodek OBAC jest prywatną Jednostką Certyfikującą, która posiada własne laboratorium badawcze LABOREx. Wykonujemy m. in. akredytowane badania układów sterowania, zmęczeniowe badania przewodów hydraulicznych a także certyfikujemy iskrobezpieczne konfiguracje Ex dla zastosowań przemysłowych jako uznana jednostka w międzynarodowym systemie oceny zgodności IECEx.

Safety First Sp. z o.o.

Branża: HANDEL
Kraj pochodzenia: POLSKA
Internet: http://www.safety1st.pl

więcej

LEGIONÓW 92C
43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE
województwo śląskie

telefon: +48 32 2151468
mail: biuro@safety1st.pl

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Branża: automotive
Kraj pochodzenia:
Internet: http://www.tuv.com/pl/poland/home.jsp

więcej

Mickiewicza 29
40-085 Katowice
województwo śląskie

telefon: 32 786 46 70
mail: szkolenia@tuv-nord.pl

TÜV Rheinland Polska to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, wiodącego dostawcy usług dla przemysłu na świecie. Naszą główną domeną jest certyfikacja wyrobów, technologii, systemów zarządzania i personelu, audyty, inspekcje, weryfikacje, opiniowanie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu grupy TÜV Rheinland, polski oddział oferuje szeroką gamę usług dla przedsiębiorstw z różnych gałęzi gospodarki. Współpracę z naszymi partnerami biznesowymi opieramy na wiarygodności, rzetelności i tradycji.